start-2015-fb

Korzyści dla Firm Partnerskich z udziału w programie:

  • promocja marki firmy, jako atrakcyjnego pracodawcy;
  • dopasowanie kierunku edukacji młodzieży do potrzeb pracodawcy;
  • zaprezentowanie się uczniom szkół średnich w okresie, w którym rozpoczynają szczegółowe planowanie swojej ścieżki edukacji;
  • zachęcenie uczniów szkół do dalszej edukacji i podjęcia pracy w regionie łódzkim;
  • prezentacja i wsparcie działań aktywnie i prężnie funkcjonujących kół naukowych.

 

W poprzednich edycjach projekt skierowany był do  uczniów najlepszych szkół średnich w regionie, wychodzący na przeciw bezpośrednim potrzebom łódzkich pracodawców, z branży usług informatycznych, centrów usług wspólnych czy też finansów.

Projekt „Start w karierę” powstał w celu stymulacji wśród uczniów szkół średnich postaw rozwojowych, promocji samodzielnej edukacji oraz dopasowania profili kształcenia młodych ludzi do wymagań przyszłych pracodawców. Głównymi celami realizowanych przedsięwzięć jest promowanie, wśród młodzieży szkół średnich, własnej inicjatywy w zdobywaniu doświadczeń zawodowych oraz podkreślenie znaczenia rozwoju umiejętności miękkich dla satysfakcjonującej przyszłości zawodowej. Projekt docierał do minimum 20 liceów i kilkuset licealistów, i organizowany jest we współpracy z kołami naukowymi zajmującymi się zarządzaniem m. in. zasobami ludzkimi, marketingiem, czy dziennikarstwem. Bezpośrednio w realizację projektu włączone były następujące firmy: BRE Bank, Citi Handlowy, HP, Infosys BPO Poland, Ericpol, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, Transition Technologies, OSTC Poland – jako sponsorzy.

 

 

Zobacz także: [su_siblings]