Rusza 15. edycja Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu

pk4

Program Kariera Polskiej Rady Biznesu to kilkadziesiąt najlepszych polskich firm w jednym miejscu i ponad 100 płatnych staży do wyboru. 

Rekrutacja do jednego z najstarszych polskich programów stażowych już trwa! Na chętnych studentów czeka kilkadziesiąt ofert płatnych, wakacyjnych staży z różnych branż i firm w całej Polsce. To okazja do zdobycia wartościowego doświadczenia, a dla wielu również szansa na zyskanie stałej pracy.

Staże oferują znane i cenione firmy z Polski i zagranicy. Uczestnicząc w programie można postawić pierwsze zawodowe kroki pod okiem menedżerów m.in. takich firm, jak: Adamed, Amica, Bakalland, Legia, Pressglass, OEX, TVN, Work Service, czy renomowane kancelarie prawne.

Program kierowany jest głównie do studentów kierunków związanych z ekonomią i finansami, naukami ścisłymi, humanistycznymi, czy społecznymi. Nie brakuje też propozycji dla inżynierów. Staże Programu Kariera odbywają się w wakacje i trwają od 1 do 3 miesięcy. Są zawsze płatne. Firmy oferują miesięczne wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2,5 tysiąca złotych. Dzięki temu nie musisz martwić się o utrzymanie w trakcie praktyk.

U nas stażysta nie parzy kawy

U nas żaden stażysta nie parzy kawy – zapewnia Marian Owerko, szef firmy Bakalland i wiceprezes Polskiej Rady Biznesu – staże uczą i pozwalają poznać działanie firmy oraz odnaleźć w niej swoje miejsce – dodaje Marian Owerko. Co trzecia osoba kończąca praktyki dostaje ofertę stałej pracy.

Każdego roku staże Programu Kariera są poddawane ocenie uczestników. Jak pokazują statystyki i doświadczenia stażystów ich standard systematycznie wzrasta. – Świetne firmy, można się wiele nauczyć. W moim przypadku staż, który odbyłam w Onecie zaowocował umową o pracę – opowiada Monika Perkowska uczestniczka jednej z poprzednich edycji Programu Kariera. – Ten staż to łatwiejszy start zawodowy, doświadczenie i możliwość zarobku – wtóruje Małgorzata Leja, która praktykę odbyła w Warta Glass.

Jak dołączyć do Programu

Rekrutacja do 15. edycji już trwa. Do programu można zgłaszać się do 31 maja. Ale nie warto czekać z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego i rozwiązaniem case study, bo pracodawcy od tego roku mogą oceniać CV i prowadzić rozmowy z kandydatami od pierwszego dnia rekrutacji.

Żeby dołączyć do programu wystarczy wejść na stronę programkariera.pl. Przejrzeć portfolio firm, wybrać ofertę stażu, rozwiązać zadanie case study lub przygotować list motywacyjny i wypełnić formularz dla kandydata. Rejestracja trwa do 31 maja. Później firmy prowadzą rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami. Do 30 czerwca pracodawca przesyła informację do osób, które zostały zakwalifikowane na staż.

Więcej informacji na www.programkariera.pl