Wykład Ekspercki Absolwent VIP – dr hab. Kazimierz M. Ujazdowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego

W środę 16 listopada br. w Pałacu Biedermanna odbył się XI Wykład Ekspercki Absolwent VIP, pt. Ufać sobie i Europie. Rozważania o polityce polskiej w UE, który wygłosił dr hab. Kazimierz M. Ujazdowski, poseł do Parlamentu Europejskiego, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Pan Kazimierz Ujazdowski jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. Był ministrem kultury i dziedzictwa narodowego w rządach Jerzego Buzka (2000–2001), Kazimierza Marcinkiewicza (2005–2006) oraz Jarosława Kaczyńskiego (2006–2007). Wicemarszałek Sejmu IV kadencji,  poseł na Sejm I, III, IV, V, VI i VII kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. W pracy publicznej zajmuje się polityką kulturalną i zagadnieniami konstytucyjnymi. Przystąpił do Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR). Jest wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO) oraz zastępcą członka Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE). Jest członkiem Delegacji  do spraw stosunków z Białorusią (D-BY) i Delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest (DEPA) oraz zastępcą członka Delegacji do komisji współpracy parlamentarnej UE-Mołdawia (D-MO). Związany z Katedrą Doktryn Polityczno-Prawnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Członek zespołu Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a. W pracy naukowej i publicystycznej zajmuje się myślą konserwatywną i zagadnieniami ustrojowymi.

Wystąpieniu towarzyszyła uroczystość wręczenia kolejnych nominacji „Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego” oraz symbolicznej statuetki kolejnym wybitnym absolwentom legitymujących się dyplomem naszej Uczelni. To zaszczytne grono liczy już blisko 160 osób.
Nominacje odebrali tym razem:

Tomasz Czapla
Dyrektor Regionu Bank Zachodni WBK S.A.

Tomasz Dąbrowski
Członek Zarządu Poczta Polska S.A.

Zdzisław  Kupczyk
Prezes Zarządu Bank BPS S.A.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji

Tomasz Leśniewski
Head of Shared Service Center Poland Clariant Polska Sp. z o.o.
Absolwent kierunku marketing i zarządzanie na Wydziale Zarządzania

Marcin Malinowski
Head of Global Partnerships Google Polska
Absolwent kierunku informatyka i ekonometria na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Monika Moser
Prezes Zarządu Takeda SCE Sp. z o.o.
Absolwentka kierunku ekonomia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Krzysztof Prasał
Prezes Zarządu Dom inwestycyjny Xelion Sp. z o.o.

Sergiusz Ryczel
Dziennikarz sportowy ITI, TVN, nSport
Absolwent filologii angielskiej na Wydziale Filologicznym

Małgorzata Skonieczna
Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej na Europę Centralną PepsiCo Poland
Absolwentka kierunku filologia angielska na Wydziale Filologicznym

Rafał Skowroński
Dyrektor Fuzji, Przejęć i Doradztwa Bank Zachodni WBK S.A.
Absolwent kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zapraszamy do zapoznania się z całą fotorelacją:

20161116_9972