TVN i Uniwersytet Łódzki. Rozpoczęcie programu „TVN poławiacze pereł”

Spotkaniem inauguracyjnym z redaktorem naczelnym Faktów TVN – Kamilem Durczokiem pt. „Etyka w dziennikarstwie informacyjnym” rozpoczął się program stażowy „TVN Poławiacze Pereł”, którego partnerem jest Uniwersytet Łódzki.

Jest to autorski pomysł telewizji TVN na budowanie stałej współpracy z najlepszymi uczelniami w Polsce. Dzięki programowi twórcy stacji docierają do utalentowanych studentów kierunków społecznych i ekonomicznych, ze szczególnym uwzględnieniem dziennikarstwa. Prezentują studentom praktyczną stronę pracy w mediach, umożliwiając „wprowadzenie w życie” wiedzy zdobytej na studiach, a także weryfikację oczekiwań dotyczących realiów rynku pracy oraz wiedzy potrzebnej do skutecznego poszukiwania dobrego pracodawcy.

W ramach programu uczelnia rozwija współpracę z biznesem. Korzyściami są również uzupełnienie oferty edukacyjnej o elementy praktyczne, współpraca z praktykami ze świata mediów oraz doradztwo w zakresie tworzenia programów studiów. Z kolei studenci mogą brać udział w warsztatach, prezentacjach i wykładach. Na najlepszych czekają staże w działach biznesowych redakcji oraz możliwość kontynuowania współpracy ze stacją.