Spotkanie Komitetu Honorowego Obchodów 70-lecia Uniwersytetu Łódzkiego

Uniwersytet Łódzki rozpoczął przygotowania do uroczystych obchodów rocznicy 70-lecia powstania Uczelni, które odbędą się wiosną przyszłego roku. Rektor prof. Włodzimierz Nykiel zaprosił wybitnych absolwentów do uczestniczenia w Komitecie Honorowym UŁ. Jego członkowie po raz pierwszy spotkali się w piątek, 21 marca.

W obradach dotyczących wydarzenia wzięli udział przedstawiciele świata nauki, sztuki, polityki i biznesu, m.in. profesor Marek Belka, operator filmowy Paweł Edelman, sędzia Anna Maria Wesołowska, wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska oraz Posłowie Parlamentu Europejskiego – Joanna Skrzydlewska i Jacek Saryusz-Wolski.

Wychodząc z założenia, że siłą Uczelni jest nie tylko kadra profesorska, jakość nauczania i aktywność badawcza, ale również wymiana doświadczeń i czerpanie wiedzy od własnych wychowanków, Uniwersytet Łódzki włącza wybitnych absolwentów w planowanie uroczystych obchodów 70-lecia istnienia. Rektor UŁ zaprosił do Komitetu Honorowego osoby, które z sukcesami realizują się w wielu dziedzinach, od biznesu, polityki i nauki, po sztukę, sport oraz media. To ludzie, którzy z jednej strony są wizytówką Uczelni, a z drugiej mogą przyczynić się do jej dalszego rozwoju, pomóc wytyczać kierunki dostosowane do potrzeb rynkowych.

Udział w pierwszym spotkaniu Komitetu Honorowego wzięli m.in. prof. Marek Belka, były premier i minister finansów, oraz Posłowie Parlamentu Europejskiego – Joanna Skrzydlewska i Jacek Saryusz – Wolski oraz wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska. W obradach Komitetu uczestniczyli również przedstawiciele świata kultury: m.in. operator filmowy Paweł Edelman, prezenterka telewizyjna Bogumiła Wander-Baranowska, środowiska naukowego – prof. Zygmunt Derewenda, specjalista w dziedzinie biologii molekularnej, wykładowca na University of Virginia, oraz sportu – Małgorzata Niemczyk, siatkarka, mistrzyni europejska. Celem współpracy wybitnych absolwentów z Władzami Uczelni jest rozpoczęcie dyskusji dotyczącej obchodów jubileuszu 70-lecia powstania Uniwersytetu Łódzkiego, które odbędą się w maju 2015 roku. W ramach uroczystego spotkania Rektor wraz profesorem Markiem Belką podpisali pismo do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z prośbą o objęcie patronatu nad zbliżającą się rocznicą.

Członkowie Komitetu Honorowego otrzymali również prestiżowy tytuł „Absolwent VIP”, przyznawany wychowankom Uczelni, którzy wiedzą i doświadczeniem z różnych dziedzin wspierają swoją Alma Mater oraz uczestniczą w podejmowanych przez nią projektach.

13377905945_b3e3824d23_z
13377907945_121fd96720_z
13377915625_0c8fa9b44f_z
13378282764_559be24160_z
13444777755_7e96d8ef77_z
13444900033_baac8dabc4_z

Zobacz całą galerię zdjęć (flickr).

Wejdź na stronę obchodów 70-lecia UŁ: www.70lat.uni.lodz.pl.