Podsumowanie III edycji projektu „MENTORING – ABSOLWENT VIP”

W dniu 28 czerwca br. w Pałacu Biedermanna Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji prestiżowego Projektu Mentoring-Absolwent VIP. W tegorocznej edycji udział wzięło 26 par „uczeń – mistrz”, które przez 6 miesięcy poznawały się, zdobywały nowe umiejętności, podejmowały wyzwania, by wspólnie wypracować model efektywnej współpracy i osiągnąć wyznaczone na pierwszym spotkaniu cele.

Projekt mentorski to unikatowa szansa dla studentów by pod okiem ekspertów, praktyków biznesu, poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Dla mentorów to okazja by w twórczy sposób włączyć się w proces edukacji najzdolniejszych łódzkich żaków, a mentorami w tej edycji byli m. in. Przemysław Andrzejak, Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Mariola Belina – Prażmowska, Wiceprezes Zarządu Pelion S.A. Robert Fiutak, Dyrektor Operacyjny Hutchinson Institute, Szymon Midera, Prezes Zarządu Banku Pocztowego S.A. Jacek Podgórski, Prezes Zarządu Anwil S.A. czy sędzia Anna Maria Wesołowska.

O sukcesie Programu Mentorskiego świadczą opinie uczestników każdej edycji, zarówno studentów, jak i mentorów:

„…chciałabym wyrazić szczery podziw, dla tak świetnego programu, jakim jest Absolwent VIP i Państwa pełnego oddania w jego pracochłonną organizację. Szukałam na stronie miejsca, gdzie można opublikować swoją opinię o programie. Jako absolwentka poprzedniej edycji bardzo chciałabym to zrobić, gdyż dzięki uczestnictwie i zupełnemu przypadkowi, moje życie uległo niesamowitej zmianie. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie rzeczy kiedyś wpłyną na bieg wydarzeń w przyszłości i nieraz w jak bardzo istotny sposób. Myślę, że takich historii jest więcej,  i jako historie z happy endem…”
Paulina Ostrowska, II edycja Projektu Mentoring-Absolwent VIP

„Projekt ten zbliża pokoleniowo. Ma ogromne znaczenie w przekazywaniu wartości niezbędnych w zawodzie prawniczym.”
Anna Maria Wesołowska, sędzia, Mentor III edycji Projektu Mentoring-Absolwent VIP

„Chętnie pomógłbym większej ilości osób „w rozwijaniu skrzydeł”. Bardzo mi było miło uczestniczyć w Państwa programie. Pomaga on rozwijać się nie tylko mentee, ale również nabrać perspektywę mentorom.”
Bartłomiej Jaros, Kierownik zespołu Nordea S.A.

Wtorkowe spotkanie było także okazją do wręczenia Stypendiów Santander Universidades, które przyznano 17 studentom UŁ. To także grupa wyjątkowych żaków, zarówno pod względem osiągnięć naukowych jak i aktywności na rzecz społeczności Uniwersytetu, dbających o wszechstronny rozwój własny oraz otaczającego środowiska.

– Stypendium Santander Universidades to prestiżowe wyróżnienie przyznawane raz w roku dla najbardziej aktywnych społecznie i naukowo studentów na wybranych uczelniach w Polsce i na świecie – powiedział Tomasz Mielniczuk, dyrektor Departamentu Santander Universidades. Wspieranie środowiska akademickiego, które swoją postawą prezentują tak pożądane przez nas wartości uważamy za obowiązek – dodaje.

W tym roku w ramach Stypendium Santander Universidades wyróżnionych zostało w sumie 880 studentów z Polski.

Rekrutacja studentów i mentorów do IV edycji projektu mentorskiego w roku akademickim 2016/2017 rozpocznie się w październiku br.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia tutaj.