Konferencja „Projekt Praca dla Młodych”

Zapraszamy na konferencję „Projekt Praca dla Młodych” właścicieli małych firm, pracodawców, związków i organizacji zawodowych oraz wszystkich innych zainteresowanych sytuacją i kształtowaniem rynku pracy.

Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia 2013 r. na Wydziale Prawa i Administracji UŁ, ul. Kopcińskiego 8/12 w Łodzi. Udział jest bezpłatny i wymaga tylko wcześniejszej rejestracji.

Organizatorami są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Uniwersytet Łódzki (gospodarz wydarzenia) oraz „Gazeta Wyborcza”, która prowadzi akcję społeczną „Projekt praca”.
Wśród celów przyświecających organizacji tego wydarzenia znalazły się:
1. Próba diagnozy zjawiska wysokiego bezrobocia wśród osób młodych w Unii Europejskiej i prognozy rozwoju sytuacji na rynku pracy do 2020 r.
2. Analiza wybranych rozwiązań w zakresie poprawy sytuacji na rynku pracy w Europie i dyskusja nad możliwością wykorzystania i popularyzacji dobrych praktyk w redukcji bezrobocia osób młodych w Polsce i innych krajach UE.
3. Przedstawienie perspektyw, doświadczeń i rekomendacji ze strony osób młodych.

Merytoryczną wartość konferencji zapewnią znakomici goście biorący udział w zaplanowanej debacie – program konferencji w załączeniu.

Więcej informacji:
http://www.uni.lodz.pl/ouni/debata_praca_mlodych
https://www.facebook.com/events/604990582893667/?ref=22