Eksperci w dziedzinie aplikacji mobilnych edukują na Uniwersytecie Łódzkim

Aplikacje służące wskazaniu drogi do określonego punktu czy ustaleniu bieżącej pozycji użytkownika są coraz częściej standardem w urządzeniach mobilnych. 23 kwietnia na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ odbyły się warsztaty „Rzeczywistość rozszerzona na platformie Android” poświęcone systemowi rozszerzonej rzeczywistości na platformie Android. Prowadzącym był ekspert z firmy Mobica, realizujący tego typu projekty dla operatorów komórkowych oraz sektora bankowego w Wielkiej Brytanii.

Kolejne warsztaty zaplanowane są na 7 maja. Odbywają się one w związku z toczącym się ogólnopolskim konkursem programistycznym dla studentów „Navigate Mobica” – przedsięwzięciem, którego Uniwersytet Łódzki jest partnerem.

Mobica Limited Sp. z o. o. jest międzynarodową firmą, która od ponad 6 lat funkcjonuje na rynku polskim oferując innowacyjne i kompleksowe usługi w zakresie oprogramowania. Do grona klientów firmy należą m.in.: Vodafone, Motorola czy Skype. Mobica Limited została wymieniona w rankingu Sunday Times Tech Track 100 jako jedna z czterech najszybciej rozwijających się firm z prywatnym kapitałem w branży technologicznej. Więcej informacji na www.mobica.com

Mobica organizuje konkurs „Navigate Mobica” dla studentów polskich uczelni; przedmiotem konkursu jest stworzenie aplikacji nawigacyjnej na dowolną platformę mobilną. Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody:

laptop Sony VAIO
telefon Sony Xperia S
płatne staże w wybranym oddziale (Bydgoszcz, Łódź, Szczecin, Warszawa).