Dwunasty Wykład Rektorski

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład rektorski, który odbędzie się w czwartek 28.02. br. w Auli Niebieskiej Wydziału Prawa i Administracji. Wykład pt. :Edukacja, nauka, kultura – czyli jak stawić czoła globalnym wyzwaniom” wygłosi profesor Michał Kleiber.

Profesor Michał Kleiber – uczony, działacz społeczny i polityczny. Członek rzeczywisty i prezes Polskiej Akademii Nauk. Specjalista w zakresie zastosowań nowoczesnych technik komputerowych w badaniach naukowych, technice i medycynie. Laureat nagrody naukowej przyznawanej przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Doktor honoris causa 8 uniwersytetów. W latach 2001-2005 był ministrem nauki i informatyzacji, przewodniczącym Komitetu Badań Naukowych oraz przewodniczącym Rządowego Komitetu ds. Umów Offsetowych. W roku 2005 został wybrany członkiem Europejskiej Rady Nauki oraz prezesem European Materials Forum. W latach 2006–2010 pełnił funkcję Społecznego Doradcy Prezydenta RP ds. edukacji i badań.