Inaguracja Akademii Samorządu Terytorialnego UŁ

AST-LOGO
Jednym z najważniejszych zadań Uczelni, zapisanych w strategii rozwoju na najbliższe lata, jest rozwijanie współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym. Mając na celu zacieśnianie relacji z jednostkami samorządu terytorialnego regionu łódzkiego, wychodząc jednocześnie naprzeciw ich oczekiwaniom, Uniwersytet Łódzki przystępuje do realizacji projektu pn. „Akademia  Samorządu Terytorialnego”, zakładającego m.in. organizację szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje pracowników samorządowych, wykonywanie prac badawczych i ekspertyz na potrzeby społeczności lokalnych oraz podejmowanie przez studentów tematów prac dyplomowych związanych z problematyką lokalną.

Uroczyste podpisanie porozumienia ws. powołania „Akademii Samorządu Terytorialnego” odbyło się w dniu 28 października br. o godz. 10:00 na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Porozumienie podpisali prof. Włodzimierz Nykiel, Rektor UŁ, Pan Marcin Bugajski, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz prezydenci największych miast województwa, w tym m.in. Bełchatowa, Kutna, Łodzi, Pabianic, Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Zgierza.

Po podpisaniu porozumienia uczestnicy spotkania i zaproszeni gości wzięli udział w seminarium inauguracyjnym dot. prawa zamówień publicznych w praktyce funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego. Seminarium zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Sprawiedliwości.

15464862829_eb1cfeff31_z
15465477677_cbe2b40417_z
15651495285_608c3e94d4_z
15652243902_4e6450fdb2_z