Wakacje z robotami RoboCAMP 2013

Uniwersytet Łódzki zaprasza na kolejną edycję warsztatów dla dzieci z robotami RoboCAMP, które tym razem odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w dniach 29 VII – 09 VIII br. Są to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-14 lat. Zajęcia odbywają się w formie półkolonii.

Wakacje z robotami RoboCAMP to już III edycja spotkań najmłodszych konstruktorów z pasjonującym i pełnym wrażeń światem techniki.  Poprzednie edycję spotkały się z dużym zainteresowaniem i zadowoleniem rodziców oraz dzieci, które wzięły udział w warsztatach. Dzieci świetnie się bawiąc, niepostrzeżenie poznają zagadnienia z matematyki, mechaniki, fizyki i informatyki, które podczas lekcji w szkole wydawałby się im nudne i niepotrzebne. Młodzi konstruktorzy, pracując w małych grupach, niezwykle łatwo przyswajają nowe wiadomości, uczą się pracy zespołowej i poznają smak rywalizacji. Uczestnicy zajęć RoboCAMP szybko przekonują się, że to, co wydawało się niezwykle skomplikowane, w rzeczywistości jest dziecinnie proste. Duma i szczęście pociech przekładają się bezpośrednio na zadowolenie ich rodziców.

Wakacje z Robotami to 5 dniowe zajęcia kreatywne, razem 35 godzin zajęć dydaktycznych i warsztatów  z informatyki i robotyki, w trakcie których dzieci udają się w fascynującą podróż po różnych obszarach nauki. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w dwóch grupach wiekowych 6-8 oraz 8-14 lat. W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci, które po raz pierwszy spotykają się z RoboCAMP oraz Młodzi Konstruktorzy i Inżynierowie, którzy brali już udział w poprzednich edycjach. Dla wszystkich uczestników zajęcia będą fascynujące i kształcące, pozwolą zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia. Partnerzy Innowacyjnej Edukacji Uniwersytetu Łódzkiego oraz pracownicy UŁ korzystają ze specjalnej ceny.

Wakacyjne warsztaty RoboCAMP na UŁ odbędą się w tym roku w następujących terminach:

I termin: 29 lipca – 2 sierpnia 2013r.

w  tym terminie zapraszamy na trzy warsztaty:
StarCAMP dla dzieci w wieku 6-8 lat
StarCAMP dla dzieci w wieku 9-14 lat
DiscoveryCAMP dla dzieci w wieku 9-14 lat

II termin: 5 – 9 sierpnia 2013r.

w  tym terminie również zapraszamy na trzy warsztaty:
StarCAMP dla dzieci w wieku 6-8 lat
StarCAMP dla dzieci w wieku 9-14 lat
CityCAMP dla dzieci w wieku 9-14 lat

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.ciat.uni.lodz.pl
Osoba do kontaktu:

Maria Głowacka