Uniwersyteckie Targi Pracy 2015

Uniwersyteckie Targi Pracy to inicjatywa Akademickiego Biura Karier Zawodowych UŁ od lat ciesząca się niezmiennie dużym zainteresowaniem zarówno wśród pracodawców jak i studentów oraz absolwentów łódzkich uczelni. Uniwersyteckie Targi Pracy ułatwiają start do kariery zawodowej, promują zdobywanie doświadczenia stażowego i praktykanckiego oraz pomagają w znajdowaniu najlepszych możliwych kandydatów.

W XI edycji wydarzenia weźmie udział ponad 40 wystawców wśród których nie zabraknie największych łódzkich pracodawców – zarówno instytucji publicznych jak i międzynarodowych korporacji, którzy przygotowali dla odwiedzających dziesiątki ofert pracy, staży, praktyk oraz konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Dla pracodawców Targi stanowią znakomitą okazję do nawiązania pierwszego kontaktu z kandydatami oraz kreowania wizerunku firmy jako rzetelnego i przyjaznego pracodawcy. Dla studentów z kolei to możliwość bliższego poznania interesujących
ich firm oraz szczegółów dot. procesów rekrutacyjnych i szansa na bezpośrednie zaprezentowanie swojej kandydatury i złożenie dokumentów aplikacyjnych.

Wczesne zdobywanie doświadczenia zawodowego procentuje w przyszłości, a pracodawcy chętnie zatrudniają młodych, zaangażowanych, entuzjastycznych ludzi. Dlatego podczas specjalnie przygotowanych spotkań przedtargowych na wydziałach Uniwersytetu Łódzkiego, ale także w trakcie samych Targów, do dyspozycji studentów będą profesjonalni doradcy zawodowi Akademickiego Biura Karier Zawodowych UŁ oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP czy – organizatora targów. Będą on odpowiadać na pytania związane z wyborem kierunku kariery, pomogą w redagowaniu CV czy listów motywacyjnych, poradzą jak aktywnie i skutecznie szukać zatrudnienia.

Wystawcy czekają na odwiedzających w czwartek, 22 października, w godz. 9:00 – 15:00.

Więcej na stronie www.biurokarier.uni.lodz.pl