Nowy przedmiot utworzony dzięki współpracy z firmą TT

Przedmiot PLM Oprogramowanie, powstał we współpracy Uniwersytetu Łódzkiego oraz Transition Technologies S.A. Celem przedmiotu jest przedstawienie oraz zaciekawienie studentów zagadnieniem Product Lifecycle Managemnet (PLM).

Uczestnicy przedmiotu będą mieli możliwość poznać budowę oraz wykorzystanie dużego systemu do zarządzania cyklem życiu produktów, który wykorzystywany jest w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Studenci będą mogli w praktyce zobaczyć jak modyfikować oraz dostosowywać do potrzeb klienta działanie systemu PLM.

Przedmiot PLM Oprogramowanie został uruchomiony na skutek udziału pracowników naukowych Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego – dr Roberta Kowalczyka oraz dr Piotra Fulmańskiego w intensywnym szkoleniu TT Academy organizowanym przez Transition Technologies.

TT Academy to program szkoleniowy skierowany do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności programistyczne oraz wiedzę z zakresu oprogramowania PLM. Jest to cykl intensywnych szkoleń zaplanowanych na 3 miesiące, rozpoczynających się praktycznymi zajęciami z programowani obiektowego w języku Java oraz znajomości istotnych modułów oraz bibliotek tego języka takich jak: Collections and Generics, Jar, JNDI, JDBC etc.
W dalszej części cykl obejmuje zajęcia z oprogramowania typu PLM bazujące na systemie PTC Windchill PDMLink, gdzie uczestnicy uczą się podstawowych cech oferowanych przez te systemy oraz procesów, które realizują.

Cykl szkoleniowy jest realizowany w trybie 50% teorii 50% projektu – w trakcie TT Academy uczestnicy realizują zadanie symulujące rzeczywisty projekt dla klienta