Matematyka – moja pasja

Niespodziewanie duża liczba, bo aż 1432 uczniów (876 licealistów i 556 gimnazjalistów)  Województwa Łódzkiego wzięło udział w konkursie Matematyka – moja pasja. Konkurs ten wymyślony przez dra Andrzeja Rychlewicza i organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki UŁ oraz Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przyciągnął reprezentantów z 83 szkół, którzy najpierw wystartowali w etapie szkolnym, a  następnie najlepsi z licealistów i gimnazjalistów w dniach 14 i 15 lutego rozwiązywali zadania finałowe na terenie UŁ.

Zaznaczmy, że współorganizatorem konkursu dla gimnazjalistów jest Łódzki Kurator Oświaty, a Rektor UŁ Prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel objął konkurs swoim patronatem i ufundował nagrody główne (netbooki) dla zdobywców pierwszych miejsc w obu kategoriach. Dzięki pozostałym sponsorom (Pekao SA, Dalkia, Casio, Res Polona i PTM) również laureaci z kolejnych miejsc otrzymają cenne nagrody (tablety, kalkulatory naukowe, książki) na Gali Finałowej, która odbędzie się 21 lutego o godz. 10.30 w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ.

Cieszymy się, że w województwie, które nie słynie z sukcesów w olimpiadach i maturze z matematyki, matematyczna pasja ogarnęła uczniów i wierzymy, że  w przyszłości część z nich będzie studiować kierunki ścisłe na UŁ.