ŁÓDZKIE DNI INFORMATYKI

Już po raz drugi, w dniach 21-22 listopada, odbędą się w PŁ i UŁ – Łódzkie Dni Informatyki, wydarzenie skierowane dla osób zainteresowanych informatyką.

Łódzkie Dni Informatyki, organizowane przez Politechnikę Łódzką, ICT Polska Centralna Klaster i Uniwersytet Łódzki, są kierowane do studentów, uczniów szkół średnich i specjalistów z branży ICT. Jest to wydarzenie składające się z niemal 100 różnego rodzaju spotkań: wykładów, paneli i warsztatów prowadzonych przez praktyków z branży IT. Omawiane będą najszybciej rozwijające się obszary informatyki – takie jak np. internet rzeczy, cyberbezpieczeństwo, aplikacje mobilne, gry komputerowe czy praca w chmurze. Podczas ŁDI rozstrzygnięty zostanie również konkurs na logo hasła „5G dla Łodzi”.

21 listopada (środa) to dzień Politechniki Łódzkiej – wydarzenia odbędą się na wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz w Centrum Technologii Informatycznych.  Wykład otwierający ŁDI odbędzie się (21.11) na Wydziale EEIA (ul. Stefanowskiego 18/22) w auli E1 o godz. 9:00. Pełna agenda dostępna jest na stronie wydarzenia.

W czwartek, 22 listopada, imprezy odbędą się na Uniwersytecie Łódzkim – na wydziałach: Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Matematyki i Informatyki. Wykład otwierający o godz.9.00 wygłosi Kamil Janiszewski z Listonica.

Jednym z ważnych elementów ŁDI jest możliwość spotkania z przedstawicielami największych pracodawców branży IT z Klastra i poznania ich oferty staży i pracy. Integralną częścią wydarzenia jest też ścieżka junior. W ramach wydarzenia młodzi adepci informatyki, 150 ucznów ze szkół średnich z Łodzi i regionu, weźmie udział w warsztatach ucząc się m.in. programowania, animacji i tworzenia gier komputerowych.

Łódzkie Dni Informatyki zostały objęte patronatem honorowym przez: Ministra Cyfryzacji, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, Prezydenta Miasta Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Partnerami Łódzkich Dni Informatyki są: Miasto ŁódźMłodzi w Łodzi oraz Województwo Łódzkie.