Ks. Adam Boniecki doktorem honoris causa UŁ

Nadanie tytułu odbyło się podczas uroczystego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Łódzkiego w dniu 12 kwietnia br. Na auli Wydziału Filologicznego zgromadzili się tłumnie Wszyscy, którzy chcieli w tym ważnym momencie towarzyszyć księdzu Bonieckiemu. Promotorem doktoratu honoris causa ks. Adama Bonieckiego jest prof. Barbara Bogołębska z Wydziału Filologicznego UŁ.

2

3

4

Ksiądz Adam Edward Fredro-Boniecki urodził się 25 lipca 1934 roku w Warszawie. Studiował filozofię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, kształcił się również w Paryskim Instytucie Katolickim. Jest publicystą i byłym redaktorem naczelnym Tygodnika Powszechnego. Z pismem tym związany jest od 1964 roku, kiedy to do współpracy zaprosił go biskup Karol Wojtyła. Ten ostatni kilkanaście lat później, już jako papież Jan Paweł II, ponownie zaprosił go do redagowania innego pisma – L’Osservatore Romano. Ksiądz Adam Boniecki jest również laureatem wielu nagród i odznaczeń, w tym Nagrody Kisiela, Orderu Ecce Homo, Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czy Nagrody im. Dariusza Fikusa w kategorii „wydawca”.

Źródło: UŁ