Intelligent future – uniwersytecki panel dyskusyjny na EFG 2018

Już po raz jedenasty Łódź stanie się gospodarczą stolicą Polski. W dniach 15-16 października odbędzie się Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2018. Uniwersytet Łódzki został Partnerem tego wydarzenia, organizując panel ekspercki „Intelligent future. Business in the era of automation and robotics”. Panel odbędzie się pierwszego dnia Forum – 15 października br., o godz. 13:00 (sala Cotton, Andel’s Hotel Łódź).

Roboty zabiorą nam pracę?

Nieustanny postęp technologiczny nie od dziś wpływa na kształt rynku pracy. Bez względu na to, czy nam się to podoba, czy nie – pewne zawody będą wypierane przez robotyzację. Eksperci wskazują, że w strefie zagrożenia znajdują się przede wszystkim te stanowiska, które wymagają wykonania cyklicznych zadań i niskich kwalifikacji. Jednak automatyzacja to nie tylko redukcja niektórych profesji, ale też potencjał dzięki któremu możemy dostrzec zawód przyszłości jakim jest programowanie.

Dzięki wykorzystaniu RPA (Robotic Process Automation) możliwe staje się wykonywanie zadań powtarzalnych, które wcześniej wykonywał dany pracownik. Roboty imitują zachowania człowieka – potrafią pobrać dane z systemu, do którego wcześniej same się logują i umieszczają je we właściwym miejscu. Co więcej, robot pracować może między różnymi systemami, a ucząc się zadań, które wcześniej wykonywał człowiek, staje się czymś w rodzaju wirtualnego pracownika, na dodatek takiego, który nie popełnia typowo ludzkich błędów.

Eksperci UŁ o przyszłości

W dyskusji udział wezmą wybitni absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego –  Agnieszka Belowska-Gosławska – Head of Global Robotic Process Automation, Nordea, Piotr Pawłowski – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Siemens Polska, Violetta Małek – Partner Zarządzający Gekko advisoryNOW oraz prof. Robert Kozielski – Dyrektor Polsko-Amerykańskiego Centrum Zarządzania na Uniwersytecie Łódzki.

Organizowane w Łodzi Europejskie Forum Gospodarcze stało się  tradycyjnym już miejscem wymiany doświadczeń właścicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorstw działających na rodzimym rynku. Jest wydarzeniem, które promuje innowacje w biznesie oraz integruje środowiska biznesowe, naukowe i samorządowe.

Atmosfera Europejskiego Forum Gospodarczego to kilkadziesiąt spotkań i dyskusji, sesje plenarne, panele dyskusyjne, salony branżowe, ponad 2200 uczestników, wiele spotkań biznesowych typu B2B i niezliczona ilość nawiązanych rozmów o współpracy.

Panel Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się pierwszego dnia Forum – 15 października br.
o godz. 13:00 (sala Cotton, andel’s hotel Łódź). Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu i rejestracji na www.forum.lodzkie.pl.