#FutureIsNow. Jak nadążyć za rzeczywistością?

W dniu 22 października br. zainaugurowana zostanie współpraca Uniwersytetu Łódzkiego z firmą PwC – światowym gigantem doradztwa strategicznego. Umowę ramową podpiszą prof. zw. dr hab. Antoni Różalski, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego oraz Adam Krasoń, Prezes Zarządu PwC Polska. Uroczystość odbędzie się o godz. 14:30 w rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego.

Celem współpracy jest wykorzystanie doświadczeń i dorobku naukowego Uniwersytetu Łódzkiego oraz potencjału i pozycji PwC Polska. Wymiana wiedzy i doświadczenia umożliwi współtworzenie programów dydaktycznych, zajęć i warsztatów, a także organizowanie staży i zgłaszanie do opracowania problemów badawczych m.in. w ramach prac dyplomowych. Obok tradycyjnych zadań uczelni, jakimi są kształcenie i badania naukowe, coraz częściej pojawia się także „trzecia misja” – współpraca z otoczeniem biznesowym. Relacje z przedsiębiorcami stają się integralną częścią rozwoju szkół wyższych. Pozwalają określić oczekiwania współczesnego pracodawcy, a tym samym zwiększyć atrakcyjność absolwentów na rynku pracy.

Jako wiodąca globalna organizacja PwC świadczy profesjonalne usługi doradcze. Korzystając z wiedzy i kwalifikacji ponad 236 tysięcy pracowników w 158 krajach, dostarcza usługi w zakresie doradztwa biznesowego, doradztwa podatkowego i prawnego oraz audytu. Oferta PwC jest kierowana do firm działających we wszystkich sektorach gospodarki – zarówno do największych koncernów, jak i lokalnych przedsiębiorstw rodzinnych. W Polsce PwC posiada 8 biur regionalnych – w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, a także Financial Crime Unite w Gdańsku oraz dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu. Spółki PwC w Polsce zatrudniają ponad 4 500 osób.

Adam Krasoń – Prezes Zarządu PwC Polska jest wybitnym wychowankiem Uniwerystetu Łódzkiego uhonorowanym tytułem „Absolwent VIP”. W roku 2014 objął stanowisko prezesa PwC w Polsce. Wcześniej był liderem działu assurance (audyt oraz doradztwo finansowo-księgowe), a przez 3 lata odpowiadał za usługi nie audytowe w ramach assurance dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W przeszłości kierował też zespołem ds. sektora telekomunikacji, mediów i rozrywki w PwC Polska. Z PwC związany jest od początku swojej drogi zawodowej – w firmie przeszedł pełną ścieżkę kariery, dwa lata pracując w jej amerykańskim oddziale. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim.

Po uroczystym podpisaniu umowy Prezes PwC wygłosi wykład pt. #FutureIsNow.
Jak nadążyć za rzeczywistością?
 Spotkanie odbędzie się w ramach tradycyjnych wykładów eksperckich wybitnych wychowanków UŁ, realizowanych w ramach Programu Absolwent VIP.

Podczas spotkania odbędzie się wręczenie kolejnych nominacji „Absolwent VIP” Uniwersytetu Łódzkiego. Symboliczne statuetki z rąk JM Rektora odbiorą tym razem m.in. Wanda Buk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Marcin Jaszczuk – Wiceprezes Zarządu Alior Bank oraz Tisa Żawrocka-Kwiatkowska – Prezes Zarządu Fundacji Gajusz.