Ferie zimowe dla dzieci z Uniwersytetem Łódzkim – Warsztaty RoboCAMP

Zapraszamy na ferie zimowe z RoboCAMP i robotami LEGO

Uniwersytet Łódzki zaprasza na warsztaty RoboCAMP podczas ferii zimowych 2015r., w Łodzi na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Pomorska 149/153. Są to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-14 lat. Zajęcia odbywają się w formie półkolonii.

W czasie Ferii zimowych 2015 Uniwersytet Łódzki oferuje cztery rodzaje warsztatów:

• StarCAMP – Gwiezdne wojny i odkrywanie kosmosu – dla grupy wiekowej: 6-8 lat,
  • CityCAMP – Sekrety nowoczesnego miasta – dla grup wiekowych: 6-8  i 9-14 lat,
  • DiscoveryCAMP –  Jak to jest zrobione, nowoczesne fabryki – dla grupy wiekowej: 9-14 lat

W tym roku oferujemy zajęcia CityCAMP i DiscoveryCAMP oparte o najnowsze zestawy LEGO Mindstorms EV3. Dzięki nowym możliwościom tego sprzętu tegoroczne zajęcia zapowiadają się wyjątkowo ekscytująco!

image005   image008

image006    image007

RoboCAMP to 5 dniowe warsztaty dla dzieci stworzone z myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych i rozniecania w nich pasji do nauki. To warsztaty z informatyki i robotyki, na których nacisk kładziemy na wiedzę praktyczną, wzbogacając część warsztatową. Uczestnicy zaczynają naukę od prostych zadań konstrukcyjnych, by następnie budować najszybsze i najsilniejsze roboty, a w końcowej fazie nauki konstrukcje sterowane skomplikowanymi algorytmami.

image004

Dzieci poznają tajniki robotyki i programowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów dydaktycznych, a każda sesja wzbogacona jest o interaktywne instrukcje, animacje i gry. Zajęcia są tematyczne i na każdym kursie dzieci poznają zagadnienia z różnych dziedzin nauki i otaczającego nas świata.Tym razem zgłębią tajniki kosmosu i jego podboju, budując innowacyjne konstrukcje i niezwykłe maszyny będą wykorzystywać matematykę i poznają prawa fizyki, oraz zobaczą jak duży wpływ mają roboty na nasze codziennie życie. Program jest tak przygotowany, że nawet dzieci, które nie miały do tej pory dużo do czynienia z komputerami, będą sobie w stanie poradzić, a te bardziej biegłe w obsłudze komputera będą mogły rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.

Więcej informacji na temat warsztatów i zapisy tutaj