„Ekologiczny magister i doktor”

ekologiczny_magister_i_dokror

WFOŚiGW w Łodzi zaprasza do udziału w II edycji Konkursu o nagrodę Funduszu „Ekologiczny magister i doktor”. Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych, pod względem naukowym i praktycznym, prac magisterskich i rozpraw doktorskich z dziedziny ochrony środowiska oraz nagrodzenie ich autorów.

Konkurs ogłoszony został w dwóch kategoriach:

• Ekologiczny magister,
  • Ekologiczny doktor.

Do Konkursu mogą przystąpić:

1. Absolwenci uczelni wyższych z terenu województwa łódzkiego, którzy obronili pracę magisterską w roku akademickim 2014/2015 w szkołach wyższych mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego.

Konkurs, w przypadku kategorii Ekologiczny magister, ogłaszany jest w następujących podkategoriach:

• Nauki ekonomiczno-społeczne,
  • Nauki przyrodnicze,
  • Nauki techniczne.

Zgłoszeniu do Konkursu, w przypadku kategorii Ekologiczny magister, podlegają prace w następujących obszarach tematycznych:

• Systemy zarządzania środowiskowego,
  • Zrównoważony energia,
  • Smart Cities (Inteligentne Miasta),
  • Ekologia stosowana (sozologia).
  1. Posiadacze stopnia doktora, którzy obronili rozprawę doktorską w roku akademickim 2014/2015 w szkołach wyższych mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego, a których tematyka dotyczyła ochrony środowiska.
    Przewidywana ogólna pula nagród do rozdysponowania wynosi 82.500 zł
  • w kategorii „Ekologiczny magister” – przewiduje się 12 nagród po 5.000 zł,
  • w kategorii „Ekologiczny doktor” – przewiduje się 3 nagrody po 7.500 zł.

Na zgłoszenia czekamy do 23 października 2015 r. Więcej infomacji na temat Konkursu udziela Zespół ds. Promocji:

Katarzyna Szyposzyńska, tel. 42 663 41 96, e-mail: kszyposzynska@wfosigw.lodz.pl

Zapraszamy także na stronę WFOSiGW