Akademia Kompetencji 2017. Praktycy biznesu poprowadzą 50 bezpłatnych szkoleń dla studentów UŁ

Na czele listy pożądanych pracodawców polscy studenci od lat umieszczają duże, międzynarodowe firmy, które na tle rynkowej średniej wyróżniają się na korzyść pod względem wynagrodzeń, benefitów i możliwości rozwoju zawodowego. Jednak atrakcyjni pracodawcy, poza fachową wiedzą, oczekują od kandydatów szeroko rozwiniętych kompetencji miękkich. Właśnie naprzeciw takim potrzebom wychodzi projekt Akademia Kompetencji 2017 realizowany przez Biuro Karier UŁ.
Od marca do maja br. studenci oraz absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego będą brali udział
w bezpłatnych szkoleniach, prowadzonych przez firmy i instytucje współpracujące z uczelnią.

W ramach XVIII już edycji Akademii Kompetencji Biuro Karier UŁ zapewnia ok. 1200 miejsc szkoleniowych w ramach 53 zróżnicowanych zajęć organizowanych we współpracy z 31 firmami i instytucjami otoczenia biznesu. Rozpoczęta w tym tygodniu rekrutacja uczestników na kwietniowe szkolenia  odbywa się online i potrwa do 24.04.2017. Rekrutacja na szkolenia majowe rozpocznie się 24 kwietnia 2017 r.

Celem inicjatywy jest pomoc studentom w nabywaniu kompetencji ułatwiających podjęcie aktywności zawodowej. Przekazywana wiedza jest dla nich wyjątkowo cenna, ponieważ opiera się
o doświadczenia praktyków biznesu. Dla firm Akademia Kompetencji od lat jest szansą
na budowanie wizerunku, zaprezentowanie swojego know-how i nawiązywanie relacji z przyszłymi pracownikami i klientami.

W 2016 r. w 50 szkoleniach w ramach Akademii Kompetencji wzięło udział 934 studentów
i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego. Informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej: www.biurokarier.uni.lodz.pl

Kontakt dla mediów:

dr Dariusz Koperczak – Dyrektor Centrum Karier i Współpracy z Pracodawcami UŁ