Czy Chiny podbiją Europę Środkowo-Wschodnią?

zaproszenie debata1

Dlaczego premier Orban wspiera „wielkie odrodzenie narodu chińskiego”? Czy doradca prezydenta Zemana Ye Jianming wróci na posadę? Czy Chiny w relacjach z Europą Środkową-Wschodnią powielają model RWPG? Co daje format 16+1? Na te inne pytania odpowiedzą m.in. eksperci UŁ. Zapraszamy na spotkanie w Pałacu Biedermanna 26.11 (poniedziałek), o godzinie 17:00.

Eksperci o przyszłości regionu

Podczas spotkania specjaliści zaprezentują raporty  współfinansowane przez KGHM oraz przez MSZ RP. W dyskusji udział wezmą prof. Dominik Mierzejewski oraz dr Bartosz Kowalski (OSA UŁ), Radosław Flisiuk (Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Naczelnik Wydziału Chińskiego Departamentu Azji i Pacyfiku) oraz dr Jarosław Jura (Uczelnia Łazarskiego) i dr Michał Bogusz (Ośrodek Studiów Wschodnich). Rejestracja na wydarzenie dostępna jest za pośrednictwem formularza elektronicznego pod adresem https://bit.ly/2DtlsJ0

To kolejne spotkanie organizowane z udziałem ekspertów z Ośrodka Spraw Azjatyckich UŁ. Poprzednim razem doradzali oni przedsiębiorcom jak wejść na chiński rynek.

Dzięki publikacjom OSA UŁ (Monitory OSA) można również śledzić na bieżąco sytuację polityczną i gospodarczą na Dalekim Wschodzie.

Bez tytułu